Kutatási férfi.
Tartalom
Irodalom augusztus A Human Evolution című tudományos lapban bemutatott munka szintézise egy évtizeden át végzett kutatásnak.
Kitölti a hézagokat és korrigálja a hibákat, amelyek korábbi, Da Vinci családját kutató vizsgálatokban felmerültek. A Da Vinci-szakértők, Alessandro Vezzosi és Agnese Sabato kutatásukhoz a család ma élő leszármazottaival is beszéltek, akiknek egy része már nyugdíjas, többek kutatási férfi irodai alkalmazottként, acélmunkásként és kétkezi munkásként dolgoztak. A vizsgálat az apa-fia vonalat dokumentálja Da Vinci nagyapjától, az ben született Michelétől a 6.
Leonardónak legalább 22 féltestvére volt, gyermeke azonban nem született. Az öt családi ágat Leonardo apjától, ser Pierótól 5. A férfi leszármazottak útján öröklődő Y-kromoszóma szinte változatlanul marad fenn 25 generáción át.
A mai férfi leszármazottak kromoszómájának az ősi és kutatási férfi temetkezési helyeken lévő ősökével való összehasonlítása igazolja a megszakítás nélküli vérvonalat és hitelesíti Leonardo saját Y-kromoszómájának markerét. Da Vinci DNS-ének feltárását követően a tudomány választ kaphat számos kérdésre, például a polihisztor lángelméjének titkára, szüleinek földrajzi származására, fizikai adottságaira, balkezességére, étrendjére, egészségére, esetleges örökletes betegségeire, valamint különleges látására, szinesztéziájára és más érzékelési adottságaira vonatkozóan.
Nyitókép: Leonardo da Vinci portréja.
Cosomo Colombini d.